Kroplówka AntiAging?

Kroplówki "opóźniające starzenie" (antiaging) to nazwa marketingowa wlewów, zawierających przeciwutleniacze, które działają, jako molekularne „konserwanty” wydłużające trwałość elementów strukturalnych i funkcjonalnych komórek. Związki opóźniające starzenie mogą również umożliwiać recycling (ponowne wykorzystanie) zużytych związków chemicznych, wydłużając w ten sposób życie komórki. Do takich molekularnych konserwantów możemy zaliczyć np.: witaminę C, glutation, kwas alfa liponowy, witaminę E oraz jony metali wchodzące w skład centrów aktywnych różnych enzymów (np. peroksydaza glutationowa).

Antyoksydacyjne właściwości składników zawartych w kroplówkach antiaging mogą być wykorzystywane przez maszynerię biochemiczną komórki do neutralizowania toksyn (np. leki, alkohol).

  • dla osób szukających preparatów wysokiej jakości
  • nie mogących przyjmować stałych pokarmów
  • nie wchłaniających z przewodu pokarmowego
  • chcących poprawić swoje samopoczucie
Skład: np.: Witamina C i kas alfa liponowy (ALA)
Cena: 350 zł

Witamina C


Witamina C jest silnym, rozpuszczalnym w wodnie, biologicznie czynnym przeciwutleniaczem. Jako dawca elektronów może chronić makromolekuły (np.: DNA, kwasy tłuszczowe, białka) przed utlenianiem i utratą natywnej aktywności. Ponad to kwas askorbinowy jest niezbędny do budowy kolagenu (dojrzewanie włukien kolagenu, hydroksylacja reszt proliny), którego różne warianty budują między innymi skórę, kości i chrzęści. Witamina C reguluje również aktywację innych witamin, metabolizm cholesterolu i produkcję serotoniny (hormon szczęścia).

Glutation


W organizmie ludzkim glutation wystękuje w niemal wszystkich tkaninach, ale najobficiej gromadzi się w wątrobie gdzie bierze udział w neutralizacji (sprzęganie) toksyn (ksenobiotyków) oraz cyklu mocznikowym (usuwanie związków azotowych). W pozostałych komórkach glutation działa głównie, jako odwracalny układ oksydo- redykcyjny chroniący przede wszystkim białka zawierające siarkę przed utlenieniem i utratą aktywności. Ponad to glutatioin regeneruje „zużytą” witaminę C, bierze udział w regulacji aktywności leukocytów (odporność organizmu). Ze względu na białkową budowę, glutation jest degradowany w przewodzie pokarmowym, dlatego komórki muszą go syntetyzować samodzielnie. Stosunek zredukowanej i utlenionej formy glutationu służy do oceny stresu oksydacyjnego komórki.

Kwas liponowy


Kwas liponowy (LA), inna nazywa, kwas alfa liponowy (ALA) jest ośmiowęglowym kwasem tłuczkowym, który zawiera w swojej strukturze dwa atomy siarki odpowiedzialne za jego przeciwutleniające właściwości. LA jest kofaktorem wielu enzymów, bierze udział w procesie wytwarzania energii chemicznej z pożywania. Dzięki swoim amfipatycznym właściwościom może być wykorzystywany nie tylko np. w cytoplazmie komórek wątrobowych, ale może również przenikać przez osłonkę mielinową neuronów. LA stosowany jest w leczeniu neuropatii (np. cukrzycowa, alkoholowa), jest hepatoprotektorem.

Witamina E


Postuluje się, że witamina E jest głównym przeciwutleniaczem chroniącym błony komórkowe.

telephone icon662 - 683 - 758